четвер, 25 вересня 2014 р.

 
26 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ


Вже 13 рік поспіль 26 вересня в країнах світу святкуватиметься День Європейських мов. Це свято було започатковано 6 грудня 2001 року для підтримки розвитку мов і їх розмаїття. Стандартом для сучасного європейця вважається володіння, як мінімум, двома іноземними мовами. Тому Європейський день мов закликає до викладання та вивчення іноземних мов, оскільки це шлях до взаєморозуміння між народами та державами.


        У європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська. Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Євросоюзу, в роботі інстанцій використовуються в основному англійська, французька і німецька мови.

середа, 24 вересня 2014 р.


«Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!»


У вересні в нашій школі, в рамках проекту «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!», проходять різноманітні заходи, що сприяють єдності, розвитку творчості та любові до рідної країни. Підтримуючи цей проект в нашому бібліотечному центрі була створена виставка книжок «Чи знаєш ти про Україну?», де діти можуть дізнатися цікаві факти про свою батьківщину. Проект втілюють учні  6-А класу.


Коцюбинський Михайло Михайлович
Михайло Коцюбинський народився 17 вересня 1864 у Вінниці. Сьогодні, йому виповнюється 150 років. Михайло Коцюбинський поряд із Ольгою Кобилянською, Франком, Лесею Українкою є одним із перших представників модернізму в українській літературі.

Роки перебування Коцюбинського на урядовій службі в Молдавії і Криму дали матеріал для його творів "Для загального добра" (1895 р.), "Посол від чорного царя" (1897 р.), "Відьма" (1898 р.), "В путах шайтана" (1899 р.), "Дорогою ціною" (1901 р.), "На камені" (1902 р.), "Під мінаретами" (1904 р.).

У п'ятиліття перед революцією 1905–1907 роки Коцюбинський написав і опублікував оповідання "Fata morgana", в якому вловив головні зрушення у свідомості селянства і нові тенденції в еволюції соціальної психології села.

Під час поїздок на острів Капрі письменник часто зустрічався з Горьким, взимку 1911–1912 років навіть жив у нього і написав там "Коні не винні" та "Подарунок на іменини".

Коцюбинський побував у багатьох екзотичних місцях — у Криму, Бессарабії, на Гуцульщині та в Італії, його листи переповнені враженнями від природи цих країв.

Він знав дев'ять мов – три слов'янські: українську, російську, польську; три романські: французьку, італійську, румунську; і три східні: татарську, турецьку та циганську.

Навесні 1913 Михайла Михайловича Коцюбинського не стало. Поховали письменника на Болдиній горі у Чернігові, улюбленому місці його щоденних прогулянок.

четвер, 18 вересня 2014 р.

Іван Петрович Котляревський

Іван Петрович Котляревський (* 29 серпня (9 вересня) 1769, Полтава — † 29 жовтня (10 листопада) 1838, Полтава) — український письменник, поет, драматург, зачинатель сучасної української літератури, громадський діяч. Підтримував зв'язки з декабристами. Його поема «Енеїда» (1798) стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою.
Творчість Котляревського має основоположне значення в іс­торії становлення нової української літературної мови. В умо­вах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови його поема «Енеїда», п'єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови.

четвер, 11 вересня 2014 р.

Сонячний ранок 1 вересня



«Закінчилось літо веселковим цвітом
 І кудись у вирій попливло від нас.
  Зажовтіла осінь над чарівним світом
        І дітей скликає в рідну школу, в клас…»

    Сонячний ранок 1 вересня… Як завжди в школі панує святкова, урочиста атмосфера. Дуже багато школярів та дорослих прийшли у вишиванках, прикрашені національними кольорами.
Для формування у школярів розуміння єдності й цілісності України та її народу був проведений перший урок присвячений темі: «Україна – єдина країна!!!»